Sony największą popularnością przy produkcji telefonów komórkowych cieszyło się w latach 90. i na początku XXI wieku. Marka Sony Ericsson stała się jedną z najczęściej wybieranych na świecie, a seria Walkman była marzeniem nastolatków w każdym zakątku globu. W erze smartfonów producent radzi sobie może mniej widowiskowo, ale na pewno jest ceniony przez użytkowników. Jednym z przykładów jest Sony Xperia 10. Co warto wiedzieć o tym urządzeniu? Jak długo trzyma bateria Sony Xperia 10? Odpowiadamy! 

Sony Xperia 10 to jeden z najnowszych smartfonów od azjatyckiego producenta. Urządzenie trzeciej generacji zaprezentowano w czerwcu 2022 roku i stało się flagowcem marki. Jakie są parametry tego sprzętu? Czym charakteryzuje się bateria Sony Xperia 10 w najnowszej odsłonie tego urządzenia? 

Co warto wiedzieć o Sony Xperia 10 III? 

Telefon posiada wbudowany moduł 5G. Pracuje na systemie Android 12. Jego kompaktowa obudowa i ergonomiczny kształt, a także wodoodporny system pracy sprawia, że nadaje się do uprawiania sportu. To jednak nie wszystko! 

Xperia 10 ma wyświetlacz OLED o przekątnej 6 cali (z wbudowaną technologią HDR), który wyświetla bardzo szczegółowy obraz, dobrze nasycony kolorami. Z kolei bateria Sony Xperia 10 jest w opinii producenta jednym z najlepszych na rynku. Trzeba powiedzieć, że urządzenie ma akumulator o pojemności 4500mAh, co wystarcza na zasilanie funkcjonalności smartfona na bardzo długi czas, odpowiadający Twoim wszystkim potrzebom! 

Zostańmy jeszcze przy akumulatorze 

Bateria Sony Xperia 10 powinna pozwalać na kilka dni (producent podaje, że do dwóch dni na pełnych obrotach) standardowego korzystania z urządzenia, a nawet intensywna praca nie skróci czasu działania poniżej jednego dnia. Może się jednak zdarzyć, że z powodów zewnętrznych lub wewnętrznych akumulator się uszkodzi. Co wtedy? 

Na rynku dostępne są już baterie do tego telefonu w wersjach oryginalnych. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku drugiej wersji smartfona (bateria Sony Xperia 10 II miała 3600mAh pojemności) możesz ją zakupić i zmień w odpowiednich serwisach.  

Pamiętaj, aby dbać o swoją baterię. W ten sposób dłużej będzie cieszyć Cię prawidłowym działaniem. Najważniejsze jest ograniczanie działania w skrajnych temperaturach i zmniejszenie podatności na wstrząsy. Warto mieć to na uwadze.