Technika rozwija się zaskakująco szybko. Dzisiaj większość z nas posiada już urządzenia inteligentne, które ułatwiają nam codzienne czynności. Jednym z takich urządzeń jest smartwatch, czyli inteligentny zegarek. Wygląda niepozornie, ale kryje w sobie niesamowicie szerokie możliwości. Jak działa smartwatch? Czy warto zainwestować w smartwatch z funkcją rozmowy? Jakie jeszcze funkcjonalności posiada dobrze wyposażony smartwatch i czy warto z nich korzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Czym jest smartwatch?

Smartwatch to inna nazwa dla inteligentnego zegarka, który swoja funkcjonalnością zdecydowanie wykracza poza zwykły zegarek. Oczywiście, wyświetla on aktualną godzinę czy nawet datę, jednak dodatkowo daje o wiele szersze spektrum zastosowań. Pozwala na odbieranie połączeń, wiadomości, odpisywanie na nie czy wyświetlanie powiadomień. Wiele modeli posiada funkcję robienia zdjęć bez dotykania telefonu, a każdy z nich ma wbudowany moduł GPS, umożliwiający błyskawiczną lokalizację. Aby możliwe było korzystanie z wszystkich funkcji, smartwatch musi zostać sparowany ze smartfonem, co da mu dostęp do wielu funkcjonalności. Można więc powiedzieć, że smartwatch to taki zegarek i telefon w jednym, w mobilnej i bardzo poręcznej formie.

Smartwatch z funkcją rozmowy – czy warto zainwestować?

Smartwatche z funkcją odbierania połączeń to dzisiaj już standard. Nic dziwnego, że cieszą się tak wielką popularnością, w końcu urządzenia te zapewniają najwyższy poziom wygody użytkownika. Sprawdzają się np. podczas aktywności fizycznej, gdy trzymanie w dłoni czy w kieszeni smartfona byłoby co najmniej niewygodne. Smartwatch z funkcją dzwonienia jest więc alternatywą dla zwykłych smartfonów. Oczywiście, nie posiada on wszystkich funkcji, jakie mają zegarki, ale już sam fakt możliwości rozmowy sprawia, że jest to urządzenie wyjątkowo wygodne i komfortowe również dla osób aktywnych.

Dodatkową funkcjonalnością każdego smartwatcha jest możliwość łatwego i precyzyjnego monitoringu swojego treningu i postępów. Możesz wykorzystać zegarek do tworzenia przypomnień o ważnych wydarzeniach – inteligentne urządzenie da Ci znać o jego zbliżającym się terminie. Co więcej, smartwatche bardzo często wykorzystywane są przez dzieci, które zaczynają samodzielną drogę do szkoły. Dzięki temu, że posiadają GPS, z łatwością można zlokalizować dziecko. To ogromna zaleta wpływająca na poziom bezpieczeństwa malucha.

Odbieranie połączeń głosowych przy użyciu smartwatch’a

Smartfony z funkcją rozmowy posiadają cały szereg dodatkowych funkcjonalności. Zdecydowana większość z nich posiada wbudowany moduł GPS, który umożliwia łatwą lokalizację i nawigację. Połączenia telefoniczne to nie jedyny sposób komunikacji – wiele modeli posiada także funkcję odbierania czy nawet wysyłania wiadomości tekstowych za pośrednictwem SMS czy komunikatorów internetowych typu Messenger. Smartwatch z GPS i dodatkowymi funkcjonalnościami to doskonały pomysł na prezent dla siebie lub dla kogoś na każdą okazję.

Najlepszy smartwatch z możliwością odbierania połączeń – jaki wybrać?

Czy wiesz, jak wybrać najlepszy smartwatch z funkcją odbierania połączeń i funkcją dzwonienia? Zastanów się najpierw, jak działa smartwatch z mozliwością odbierania połączeń. To nic innego, jak inteligentny zegarek, który należy sparować z telefonem. Sparowanie daje możliwość odbierania połączeń telefonicznych, a także kontrolę nad niejedną funkcją telefonu, np. nad aparatem czy odbieraniem powiadomień z mediów społecznościowych. Smartwatch damski cechuje się zwykle delikatniejszą bransoletką, a nierzadko posiada także typowo kobiece funkcje, jak np. monitorowanie cyklu menstruacyjnego. Smartwatch męski zwykle ma o wiele bardziej solidna budowę i doskonale radzi sobie w każdych warunkach. Decydując się na zakup, warto wybrać smartwatch z eSim bądź smartwatch z microSim. Te dwa standardy są obecnie zdecydowanie najczęściej używane w urządzeniach tego typu. Warto wiedzieć, że jeżeli dany smartwatch posiada slot na kartę SIM, daje możliwość automatycznego łączenia się z LTE. Warto sprawdzić także, czy urządzenie posiada pamięć wbudowaną. Jeżeli ją ma, daje możliwość instalacji dowolnych aplikacji, np. do słuchania muzyki, co znacząco podnosi funkcjonalność urządzenia.

Nie każdy wie, że smartwatch jest urządzeniem, które możesz dowolnie parować nie tylko ze smartfonem, ale także np. ze słuchawkami bezprzewodowymi. Pozwolą one na wygodne słuchanie muzyki bez użycia telefonu. Pamiętaj, że im większy jest wyświetlacz smartwatcha, tym odczytywanie czy odpisywanie na wiadomości tekstowe będzie wygodniejsze. Duży wyświetlacz wiąże się jednak z większym zużyciem energii, ważna jest więc pojemność akumulatora. Warto zwrócić uwagę także na aspekt wizualny. Smartwatch jest nie tylko funkcjonalnym urządzeniem, ale także pewnego rodzaju ozdobą. Musi więc się podobać i pasować do stylu użytkownika. Dostępne są przeróżne modele, różniące się między sobą materiałem wykonania bransoletki czy kształtem wyświetlacza. Tutaj liczy się przede wszystkim gust, a o nim się nie dyskutuje.