Obecnie gry na smartfony to rzecz normalna, wręcz standardowa i pożądana przez wielu użytkowników. Smartfony, aby sprostać coraz bardziej wymagającym grą stają się z każdym rokiem szybsze, sprzętowo mocniejsze i starają się zachować proporcje miedzy pięknym dużym wyświetlaczem, który odda każdy detal gry, a tym że to jednak telefon, który powinien zmieścić się w kieszeni i który ma być wygodny w użytkowani oraz poręczny.

Coraz bardziej zaawansowane gry na smartfony

Gry na smartfony są coraz ładniejsze i bardziej zaawansowane jednak wciąż widać różnice i ograniczenia w porównaniu do PC, czy konsol. Mimo wszystko wychodzi na nie mnóstwo gier, a wielu użytkowników traktuje już telefon jak przenośną konsolę z internetem. Na smartfony powstają gry różnego gatunku tak aby zaspokoić potrzeby każdego gracza, zarówno tego który gra sporadycznie, jak i tego który gra codziennie. Są gry bardzo angażujące, gdzie wymagana jest codzienna aktywność jak i takie gdzie można grać sporadycznie kiedy ma się czas.

Sprawdź TOP 10 najlepszych gier mobilnych na smartfony z Androidem i iOS na stronie ogólnotematycznej www.nasalonach.pl.

Nie wszystkie gatunki gier są idealne na smartfony, bo na przykład trudno gra się w gry FPS szczególnie gdy przez wiele godzin trzeba „smarować” po ekranie. Palce się pocą i nie jest to komfortowe, dlatego powstały dedykowane pady dla androidów/smartfonów, aby zapewnić graczom większą wygodę i przyjemniejsze doznania. Zarówno smartfony jak i gry na niego wciąż się rozwijają i będą rozwijać, ponieważ są jeszcze rezerwy. Wszystko wskazuje na to, że gry na telefony będą zyskiwały popularność, a coraz więcej użytkowników będzie traktowało telefon jako rodzaj konsoli do gier.