Kilka lat temu firma Apple zdecydowała się na kontrowersyjny ruch i w swoich smartfonach zaprzestała montowania wejścia słuchawkowego. Pomimo tego, ąe ruch ten wywołał wiele kontrowersji, kolejni producenci szli w ślady prekursora i z biegiem czasu telefon z popularnym wejściem "jack" stał się rzadkością.
Ta tendencja spowodowała dynamiczny wzrost zainteresowania słuchawkami bezprzewodowymi łączącymi się ze smartfonem przy użyciu technologii bluetooth. Pomimo, że wielu ekspertów nie uznaje takiego sposobu przesyłania dźwięku ze względu na gorszą jakość w stosunku do połączeni kablowego, wygoda rozwiązania decyduje, że nieznacznie gorsza jakość jest jak najbardziej akceptowana dla większości użytkowników.

Słuchawki bezprzewodowe bluetooth są niesamowicie wygodne szczególnie dla osób uprawiających sport. Umożliwiają on bieganie, jazdę na rowerze czy rolkach, ćwiczenia na siłowni przy ulubionej muzyce lub podcaście bez konieczności plątania się w kabelkach.
Bezprzewodowe słuchawki bluetooth mają oczywiści swoje wady, do których można zaliczyć przede wszystkim konieczność dbania i stan naładowania baterii. Słuchawki te to kolejny sprzęt przy którym musimy pamiętać o zapasie energii niezbędnej do ich używania. Większość nowoczesnych słuchawek posiada baterie które umożliwiają co najmniej kilkugodzinną pracę. Standardem jest też etui które potrafi doładować słuchawki bluetooth co najmniej kilkukrotnie.
Dzięki wygodzie stosowania coraz większa ilość osób, początkowo sceptycznych co do wymiany słuchawek przewodowych na bezprzewodowe, przekonuje się do tego rozwiązania

Czy warto kupić powerbank?