Stworzenie własnej strony internetowej to dla wielu osób doskonały pomysł na rozwinięcie własnego biznesu e-commerce. Zanim jednak nasza przestrzeń w internecie zacznie generować jakiekolwiek zyski, czeka nas pierwsze wyzwanie – założenie efektywnej i świetnie wyglądającej witryny. Od czego zacząć tworzenie strony?

Przede wszystkim pomysł na biznes

Utworzenie strony www powinniśmy rozpocząć od opracowania atrakcyjnego pomysłu. O co dokładnie chodzi? O to, by strona była interesująca dla potencjalnych użytkowników i by była to przestrzeń, która wyróżnia się czymś na tle konkurencji.

Oczywiście możemy postawić na ten sam content w nieco innym wydaniu – ważne jednak by faktycznie był to pomysł, który przyniesie nam potencjał do przyciągania nowych klientów.

Wybór hostingu

Hosting to najważniejszy element naszej strony internetowej. To od usługi hostingu zależy, czy nasza strona będzie efektywna, odpowiednio działająca i szybka, a także odporna na ponadprzeciętne obciążenie w najgorętszych momentach.

OVHcloud zapewnia dostęp do szerokiej oferty usług hostingowych dla każdego rodzaju klienta – od zapalonego hobbysty chcącego podzielić się swoją pasją, przez początkujących przedsiębiorców aż po deweloperów i bardzo duże firmy, które stawiają przede wszystkim na wydajność usług sieciowych.

Korzystając z hostingu, warto od razu pomyśleć o takich kwestiach jak zabezpieczenie strony certyfikatem SSL, kopiami zapasowymi zasobów czy innymi funkcjonalnościami, które być może na początku nie wydają się istotne właścicielowi strony, ale w niedalekiej przyszłości okażą się niezwykle znaczące.

Zaprojektuj estetyczną warstwę graficzną strony

Nasza witryna powinna przykuwać oko użytkownika. To wizytówka naszego biznesu, od której zależy, czy klient zdecyduje się pozostać dłużej i zapoznać się z ofertą. Dzisiaj strony internetowe mogą być tworzone w darmowych kreatorach, co jest bardzo tanie i niezwykle proste, lub z wykonana przez profesjonalistów na bardzo zaawansowanym silniku.

Decyzja finalna oczywiście należy do nas, jednak warto pamiętać, że to właśnie estetyka i User Experience naszej strony finalnie zaważy na sukcesie.