Niezależnie od tego, czy ktoś chce kupić nowoczesny telefon, czy tańszy smartfon, w ofercie Samsung można znaleźć wiele różnych modeli. Przed zakupem warto więc zapoznać się z najsłynniejszymi seriami telefonów koreańskiego producenta, aby można było kupić dokładnie taki model, jakiego się potrzebuje.

  1. Czym różnią się serie Samsung Galaxy S i A?
  2. Samsung Galaxy S dla wymagających użytkowników
  3. Czy warto kupować smartfony Samsung Fold?

W poniższym zestawieniu znajdziesz informacje o trzech popularnych seriach, czyli Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy A, a także nową serią smartfonów ze składanym ekranem, którą zapoczątkował Samsung Galaxy Fold.

Czym różnią się serie Samsung Galaxy S i A?

Duże zainteresowanie, jakim od lat cieszą się telefony Samsung, wynika z trzech rzeczy. Pierwsza z nich to bogata oferta. Osoby, które nie muszą przejmować się budżetem, mogą zawsze wybrać dla siebie smartfon Samsung Galaxy. Klienci, którzy nie chcą przepłacać, mogą natomiast sięgnąć po model z tańszej serii, który również świetnie się sprawdzi na co dzień.

Drugim czynnikiem, który przyczynił się do ogromnego sukcesu smartfonów Samsung, jest wysokiej jakości aparat tylny, świetnie działający czytnik linii papilarnych, doskonały czujnik zbliżeniowy, duża pojemność baterii i stosowanie innych podzespołów o wysokiej jakości. To wszystko przekłada się na sprzęt, który nie tylko zachwyca designem, ale również możliwościami.

Warto również wspomnieć o świetnym wsparciu klienta, przez co nawet właściciele starszych modeli z serii smartfon Galaxy, mogą łatwo skorzystać z pomocy technicznej.

Jeżeli natomiast chodzi o najważniejsze różnie pomiędzy seriami Samsung Galaxy S i A, to pierwsza z nich obejmuje flagowe modele, czyli smartfony z najlepszymi parametrami, z podwyższoną częstotliwością odświeżania ekranu i obsługą 5G. Seria A to natomiast średnia półka cenowa, przy czym jakość wszystkich zaliczanych do niej smartfonów jest na bardzo wysokim poziomie.

Samsung Galaxy S dla wymagających użytkowników

Wszystkie smartfony Samsung oferowane w serii dają użytkownikom dostęp do bardzo wydajnych procesorów, co w połączeniu z najlepszymi bateriami przekłada się na wysoki komfort użytkowania i możliwość korzystania ze smartfona przez naprawdę długi czas.

Czy warto kupować smartfony Samsung Fold?

Oprócz serii Galaxy Samsung smartfony wypuszcza również z innymi oznaczeniami, czego najlepszym przykładem jest model Fold wyposażony w zginany ekran. Pierwszy tego typu telefon pojawił się na rynku już w 2019 roku i wzbudził zainteresowanie wielu klientów. Jego następca Galaxy Z Fold4 również nie może narzekać na niewielką popularność.

Nie brakuje jednak osób, które większą uwagę niż do telefonów ze składanymi ekranami przywiązują do tego, czy w przyszłości pojawi się nowy Galaxy S.