Sufity podwieszane a sufity napinane

Sufity napinane stanowią jak na razie nowinka na rynku budowlanym. Jest to dobra odmiana dla sufitów podwieszanych, wykonanych z kartongipsu. Zresztą oba rodzaje sufitów posiadają swoje minusy oraz plusy. Sufit podwieszany daje szansę aby uzyskać w pełni płaską konstrukcję sufitu. Skutecznie kryje wszelkie zabrudzenia oraz elementy instalacji elektrycznej. Za ich sprawą da się obniżyć wysokość pomieszczenia.

Montaż sufitu powiązane jest jednakże z koniecznością zrealizowania większych prac. Na początku tworzy się specjalistyczny stelaż, jaki będzie podtrzymywał płyty a w następnym etapie realizuje się montaż.Kończąc montaż należy uzupełnić szpary między spoinami. To świetny sposób na wyciszenie głosów docierających na dół z góry. Pechowo instalowanie sufitu podwieszanego wiąże się z koniecznością usunięcia każdych mebli z pokoju. W trakcie montażu i głównie docinania płyt mocno się bałagani. Od tego problemu uwolnić nas może sufit napinany. Jest to droższa opcja zastępcza dla sufitów podwieszanych.

Pożytkowanie sufitów napinany jest strasznie duże, ma się możliwość uzyskać dużo opcji aranżacyjnych. Jeżeli wnętrze nie jest wysokie warto myśleć o suficie napinanym z materiału imitującego lustrzane odbicie. To nie najgorszy pomysł na iluzoryczne powiększenie niskiego lokalu. Z innej strony wielce atrakcyjny efekt ma się możliwość uzyskać jeśli postawimy na sufity napinane z nowoczesnym podświetleniem ledowym. Wielce ciekawie przedstawia się również sposobność stworzenia dedykowanego nadruku na tkaninę. W takim celu da się sięgnąć po fotografię czy też ulubioną grafikę. U producentów można znaleźć też sufity napinane 3D. Dla detalicznych Klientów jednakże jest to bardzo drogie rozwiązanie. Sufity 3d doświadczyć można najczęściej w klubach muzycznych czy innego rodzaju rozrywkowych miejscach. Zamontowanie sufitów napinanych trwa tylko parę chwil. Podobnie jak przy suficie podwieszanym, tak również przy suficie napinanym łatwo można naprawić wyciszenie pomieszczenia. Tym sposobem żadne dźwięki nie będą mogły do nas trafiać.

Na dzień dzisiejszy oferowane w ofercie sufity napinane mają jakikolwiek kształt np. gwiazdy. Potrzeba jedynie włączyć swoją pomysłowość. Niestety dużym problemem takich sufitów jest cena. Zaczyna się nawet koło 150 zł za metr kwadratowy.