Donald Trump prezydentem Ameryki

Donald Trump, popularny biznesmen oraz medialny celebryta bez politycznego doświadczenia, niespodziewanie wygrał wybory prezydenckie, przezwyciężając niedawną sekretarz stanu bardzo dobrze rozpoznawaną Hillary Clinton.

Wielce wspaniały rezultat Pana Trumpa to całkowite zaskoczenie. Wszelkie przewidywania w dniach przed wyborami wskazywały, że to Clinton powinna zwyciężyć. Trump został ją w pokonanym polu w sporym udziale dzięki głosom białoskórych mężczyzn a także ewangelików, którzy od początku budowali najmocniej zaangażowaną grupę jego zwolenników. To w sporej większości ludzie nie posiadający studiów wyższych, jakim źle układa się w obecnej, światowej gospodarce. Porażka Hilary informuje jednakże, że najprawdopodobniej zagłosowało na nią znacznie mniej przedstawicielek płci pięknej niż oczekiwano. Zgodnie z wypowiedziami komentatorów nagrania z seksistowskimi wypowiedziami Trumpa o kobietach nie wpłynęły na wyborców, jak można było przypuszczać.

O rewelacyjnym wyniku wyborczym Donalda Trumpa zadecydowały niespodziewane zwycięstwa w paru istotnych stanach wahadłowych, w tym w Karolinie Północnej.

Wygrana Donalda Trumpa znaczy tyle, że 45. prezydentem stanów zjednoczonych pierwszy raz będzie człowiek pozbawiony jakiegokolwiek politycznego dorobku. Ma prawo to być dość mocno niepewne, aczkolwiek w świecie realnym może stać się to niesamowicie opłacalne, bo tego rodzaju człowiek nie posiadający gorszych politycznych nawyków może wprowadzić w USA i w innych krajach dużo opłacalnych modyfikacji.