Czym jest pelet?

W ostatnim czasie przerażająco na topie wyrobem został pellet, jaki cieszy się dzień po dniu coraz mocniej odczuwalną wziętością nie jedynie w Polsce, ale także pozostałych krajach. I to głównie na skutek tego postanowiliśmy dziś uzmysłowić Wam informacje w temacie wymienionego właśnie towaru. Wspierać będziemy się robiąc to treściami zamieszczonymi na stronie wikipedia, jakie poszerzyliśmy o szczegóły, które zaproponował nam Dariusz Maciński.

Dariusz Maciński

Dariusz Maciński jest biznesmenem, jaki na pelecie {obeznany jest niebywale, a to dlatego, że od dłuższego już czasu rozbudowuje firmę skupiającą się właśnie na tej branży. Z powodu tego jego rada jest tutaj wyjątkowo istotna.

Dariusz Maciński

Pelet to materiał opałowy, który tworzy się w prasach w procesie sprasowania, w trakcie którego {[sprasowano pod mocnym pressingiem różnego gatunku elementy drzewne takie jak np. zrębki.

Dariusz Maciński

Pelet to typ drobnych brykietów, jaki wyglądem zbliżony jest do granulek w kształcie kulek lub walców (niewiele inny kształt mają filtry od papierosów). Pellet przechowywany jest w worach.

Dariusz Maciński

Pellet ma potencjał opałowy taki sam jak drzewo, a jego ogromną wartością jest bardzo niska wilgotność, jaka wynosi od 4 do 10 %. Ogromną zaletą pelletu jest także to, że w trakcie jego spalania generuje się niezwykle mała ilość pozostałości.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *