Zabiegi dla cery dojrzałej

Skóra w każdym wieku potrzebuje pielęgnacji, jednak im jesteśmy starsi tym większą uwagę musimy poświęcić temu, aby nasza cera wyglądała młodo i świeżo. W tym celu stosuje się szereg zabiegów rewitalizujących i liftingujących skórę. Te natomiast można po dzielić na dwie główne grupy: zabiegi inwazyjne i zabiegi nieinwazyjne.

Nieinwazyjne zabiegi dla cery dojrzałej

Wszystkie zabiegi dla skóry dojrzałej mają za zadanie dostarczy niezbędnych substancji odżywczych do skóry, tak by poprawić jej wygląd i zlikwidować objawy starzenia. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest mezoterapia. W przypadku opcji bezinwazyjnej polega na zaaplikowaniu kwasu hialuronowego wraz z innymi substancjami odżywczymi za pomocą wibracyjnych rollerów medycznych. Zaleca się wykonanie serii od 5 do 10 zabiegów wykonanych w salonie medycynie estetycznej.

Dla osób, które chcą się pozbyć przebarwień słonecznych, wyrównać koloryt skóry i zlikwidować powierzchniowe zmarszczki polecany jest zabieg kosmetyczny Cosmelan. Uznawany jest on za najskuteczniejszy sposób przy terapii wybielającej, całkowicie nieinwazyjny. Kuracja składa się z zestawu czterech kosmetyków (płyn odtłuszczający, maska i dwóch kremów). Pierwsze dwa specyfiki aplikowane są przez lekarza podczas wizyty, natomiast kremy nakłada już sam pacjent w domu. Terapia może trwać nawet kilka miesięcy, a jej efekty uzyskuje się stopniowo. Pierwsze efekty można dostrzec już po około miesiącu stosowania.

Kolejną propozycją bezinwazyjnego zabiegu dla cery dojrzałej jest peeling chemiczny. Podczas konsultacji z lekarzem zostanie wybrany odpowiedni rodzaj peelingu, który dzięki kwasom w nim zawartym złuszczy obumarły naskórek i nada skórze młodzieńczego blasku.

 

Inwazyjne zabiegi dla cery dojrzałej

Najbardziej popularnym zabiegiem inwazyjnym dla skóry dojrzałej jest aplikacja botoksu. Pozwala on na wypełnienie zmarszczek, nadanie skórze jędrności i sprężystości. Kwas botulinowy jest całkowicie bezpieczny dla pacjentek. Pamiętajmy jednak by zawsze sprawdzać, czy korzystamy z oryginalnych produktów. Główną przyczyną powikłań po zabiegu lub uzyskania efektu, niezadowalającego wizualnie jest zła aplikacja. Dlatego wybierajmy tylko sprawdzone salony i doświadczonych specjalistów. Efekt uzyskany dzięki botoksowi utrzymuje się od trzech do sześciu miesięcy, po czym jest całkowicie wchłaniany przez organizm.

Kolejna propozycja pozwala na zwiększenie napięcia skóry, spłycenie zmarszczek i podniesienie owalu twarzy. Wygładzanie twarzy za pomocą nici liftingujących polega na wszczepianiu pod skórę pacjentki włókien, które stymulują wiązanie kolagenu i fibroblastów. Jest to bardzo dobra alternatywa dla liftingu chirurgicznego, a efekty zabiegu utrzymują się nawet dwa lata.

Osobom uczulonym na chemiczne preparaty z pomocą przychodzą zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, uzyskanym z krwi pacjenta. Otrzymany w ten sposób materiał wstrzykiwany jest w miejsca, które wymagają odmłodzenia. Skóra staje się napięta, koloryt zostaje ujednolicony a zmarszczki wygładzone.

Jak widzimy, na rynku dostępnych jest wiele zabiegów poprawiających stan cery dojrzałej. Pamiętajmy, aby wybierać takie, które są dostosowane do naszego wieku i rodzaju cery, jakim dysponujemy. Na dbanie o skórę nigdy nie jest za wcześnie, a codzienna pielęgnacja pozwoli cieszyć się zdrową i jędrną cerą aż do późnej starości.