Smog a odszkodowanie

Od kilku dni regularnie mówi się o smogu, o jego złym wpływie dla naszego zdrowia, dzień po dniu pisze się komunikaty w mediach a propos niego. Niby jak się przed nim bronić, mamy prawo dla przykładu: pozwać miasto za zabrudzony budynek, głównie jego zepsutą fasadę. Co intrygujące, da się także wymagać oddania zapłaty klimatycznej, co poświadcza przyjazny prawnik internetowy.

Jednak w priorytetowej rzeczy jaką jest zdrowie człowieka, apel do sądu nie ma prawa bytu z niebywale prostej przyczyny – niezwykle trudno jest poprzeć dowodami, że brudne powietrze miało tragiczny wpływ na zdrowie, że powodem pechowej choroby jest smog. Tego rodzaju chorobę miały prawo wyrządzić rozmaite powody, chociażby takie jak palenie petów, niepoprawna dieta, ogólny styl życia. Z tej przyczyny też takie pisma nie trafiają do sądów, myśląc o dowodach jest to wręcz nierealne. Sytuacje tą ma prawo poprawić jedynie metamorfoza zasad prawa, a jak wszyscy rozumiemy kraj z nieszczęściem smogu po dzień dzisiejszy sobie nie radzi.

Możemy jeszcze spróbować domagać się nadzoru naszych dóbr osobistych takich jak szansa spacerowania na świeżym powietrzu i realizowania ćwiczeń, każdodniowy trening biegających w tej sytuacji jest nie do pomyślenia przez obrzydliwą jakość powietrza. W tym sprawie zabieganie o duże odszkodowanie jest prawidłowym odruchem.

Istnieje możliwość, że po jednym pozytywnym zamknięciu sprawy przez sąd tyczącej się odszkodowania za smog rozpocznie się masa pozwów tego typu.