ciemne włosy

Jak pielęgnować zniszczone włosy

Włosy to wizytówka wszelakiej damy. Troska o nie częstokroć wywołuje problemy. Nagminnie wystawiamy je na złe warunki chociażby cyklicznie osyszając suszarką jak też prostując. Włosy szczegołnie łatwo jest osłabić, dużo ciężej zregenerować.

Mycie włosów

kosmetyki do włosówNaprawdę uszkodzone włosy wymagają niejednokrotnie długich kuracji, które częstokroć są również kosztowne. Podstawą pielęgnacji jest umycie włosów. Powinniśmy brać kosmetyki naturalne, pozbawione parabenów oraz, takie przystosowane do naszego typu włosów. Co ważne, przed umyciem należy również nie zapomnieć o dokładnym rozczesaniu włosów. Włosy powinno się traktować w wyjątkowo subtelny sposób.

Odżywianie

Kolejnym krokiem w codziennej pielęgnacji włosów winno być ich „żywienie”. Podstawowe produkty, jakie dostaniemy w drogerii to produkty do zmywania jak też bez spłukiwania. Dla włosów delikatnych o wiele lepszych rozwiązaniem będą produkty, jakie po nałożeniu powinno się spłukać. Produkt odżywczy, podobnie jak szampon powinno się dopasować do typu włosów, by za bardzo ich nie obciążała.

Odbudowa

Jest ogrom sposobów odnowy włosów. Jednym z nich jest stosowanie różnego rodzaju olejków. Coraz popularniejszy staje się jamajski olej rycynowy, jaki posiada korzystniejsze właściwości od normalnego olejku. Przy kuracji olejkami trzeba przede wszystkim pamiętać o regularności, dzięki której możemy uzyskać pożądane .