Zalety sufitów napinanych

Napinane sufity to nie żadna nowina w urządzaniu wnętrz. Warto jednak zaznaczyć, że początkowo wykorzystywano je przeważnie tylko przy organizacji środków basenów oraz sal wykładowych. Na dzień dzisiejszy ta technika jest popularniejsza i zauważalnie dostępniejsza jeśli chodzi o koszt. Wykorzystanie sufitu napinanego jest faktycznie rozmaite – mogą być wstawiane de facto w każdym pomieszczeniu, rozpoczynając od domowej toalety, a na dużych obiektach firmowych kończąc. Sufit napinany ma szansę też pełnić funkcję tła.

Sufit napinany to bardziej doskonały gatunek niedoskonałych sufitów podwieszanych, z tą dokładnie różnicą, że sufity napinane składają się tylko z profili wstawianych po bokach sufitu a także membrany, która jest zlokalizowana pomiędzy nimi. Walorem sufitu napinanego w względzie do tradycyjnego sufitu podwieszanego jest właściwie zupełna dowolność aranżacji. Mamy sposobność planować niezwykle wiele różnorodnych konstrukcji: łamanych, kulistych. Zgranie ich z zróżnicowaniem kolorów i świateł gwarantuje nam powalający efekt. Inną przewagą opisywanych sufitów jest możliwość doboru de facto każdego koloru jak i jego gatunku: błysk/mat. Sufity te bardzo ładnie ukrywają każde nieładne pęknięcia, a te z powierzchnią na błysk (określane sufitami lustrzanymi) dają szansę na to, aby optycznie zwiększyć nasze biuro. Są to również sufity strasznie uodpornione na różnego typu odkształcenia, walnięcia.

Instalacja sufitu to czysta sprawa – jest czyściutki i niebywale prędki, ponieważ trwa kilka godzin (zazwyczaj od 4 do 8 h). Cały zabieg mamy możliwość przeprowadzić nawet bez konieczności przenoszenia urządzeń i innych przedmiotów z remontowanego mieszkania. Nie stawiajmy jednak na to, że „Polak potrafi” i instalację sufitu napinanego oddajmy profesjonalnej ekipie. Przy montażu sufitu strasznie istotne jest, by zadbać też o jego należyte oświetlenie. Mamy prawo użyć dla przykładu paski LED jednokolorowe. Taki sufit z cała gwarancją sprawi, że nasz pokój będzie elegancki.

Takiego sufitu się nie maluje, a jego renowacja polega jedynie na lekkim czyszczeniu.