Przyjedź do Katowic

Jeśli zawitasz na Śląsk, to trzeba zachaczyć o Katowice. To jedno spośród najróżnorodniejszych miejsc na Śląsku, gdzie zrozumiesz nie tylko przeszłość obszaru. Będziesz miał też możliwości, aby odkryć zachwycający nastrój tego miasta, a również zwiedzić dużo fascynujących miejsc. Zweryfikuj, dlaczego Katowice przyciągają tak mnóstwo postaci.

Katowice, ikona Śląska

Katowice to jedno spośród mocno charakterystycznych miejsc na Śląsku. Wbrew przekonanim, zupełnie nie są tak pospolite, jak mogłoby się wydawać. Na każdym kroku wypatrzymy parki bądź skwery. Miasteczko jest zasobne w sporo miejsc o wartościach przestarzałych. Dowodem może być wieżyczka spadochronowa usadowiona w Parku Kościuszki, bądź też Monument Powstańców, jaki ma miano największego także najcięższego pomnika w Polsce. Prócz ciekawych monumentów, w Katowicach wypada ponadto zwiedzić ikonę miasta, czyli popularny spodek. To nie wszystko. W miasteczku także spotkamy się z wysoką propozycją kulturalną. Na spektakl możemy udać się do Śląskiego teatru im. Tadeusza Kościuszki w sercu Katowic. Atencję przyciągają też takie miejsca, jak Teatr Korez lub Kinoteatr Rialto. Jednym spośród kluczowych składników podróży, winna być wizyta w starym miasteczku. Znajdziemy tam gmach Urzędu Marszałkowskiego. To jeden spośród największych biurowców administracyjnych, które potrafimy odnaleźć w Polsce. W budynku jest sala sejmu śląskiego, jaka była modelem dla rezydencji Sejmu Rzeczypospolitej. Katowice, to nie zaledwie teatry, urzędy również monumenty. W mieście robionych jest multum festiwali, na przykład OFF Festiwal. Mówiąc o festiwalach, należałoby też zwrócić uwagę na występy, które są organizowane w miasteczku. Na Katowickiej scenie muzycznej gościły takie składy jak Pink Floyd czy Rammstein, a dodatkowo niemało innych świetnych gwiazd również grup muzycznych.

Czemu należałoby zawitać do Katowic

Większości jednostek, Śląsk kojarzy się z monotonią, kopalniami lub hutami. Dopiero będąc na miejscu umiemy zaobserwować, jak niedużo wspólnego z rzeczywistością ma zwykle królujący domysł. Najdoskonalszym tego dowodem są Katowice. To energicznie rozwijająca się metropolia, w której zlokalizujemy ciekawe miejsca do zobaczenia i nie tylko.
Wejdź na http://katowice-taxi.pl/ i dowiedz się dlaczego w Katowicach warto jeździć taksówkami!