suszenie prania

Pranie – sprawdź, czy robisz je dobrze

Pranie pomimo, iż sprawia wrażenie być pracą wybitnie nieskomplikowaną, wielu osobom może stwarzać niemały problem. Pionierskie pralki mają programy zaprezentowane w niezwykle przyjazny sposób, ale, co jeśli nasza pralka nie ma tego rodzaju unowocześnień? Oto parę rad, które warto wziąć pod uwagę!

1. Posegregowanie ubrań

Istotne, aby nie umieszczać wszystkich ubrań jednocześnie do pralki. Segregujemy ubrania po barwach oraz materiałach, z jakich są zrobione. Jeśli chodzi o barwy to pranie wypada podzielić na białe, ciemne i wielokolorowe. Należyta segregacja barw umożliwi stronienie od pofarbowania ciuchów. Nie każdy materiał lubi taką samą temperaturę. Najlepiej czytać metki, jaka temperatura prania jest rekomendowana przez producenta. W innej temperaturze będziemy prali ubrania jeansowe, wiskozę czy poliester.

2. Sprawdzaj metki!

Jak już wyżej pisaliśmy korzystnie jest zajrzeć na wytyczne odnośnie prania zapisane na . Dzięki nim będziemy wiedzieli nie tylko, jaka jest odpowiednia temperatura prania, jednak także czy w ogóle możemy prać i prasować.

3. Temperatura wody

Znaczący jest wybór odpowiedniej temperatury. Lekkie materiały pierzemy w niskich temperaturach. Trudne plamy w wysokich. Także czarne pranie warto prać w niższych temperaturach, dzięki czemu nie stracą tak szybko swego koloru.

proszek do prania4. Wybór substancji do prania

Ciemne, jasne czy też kolorowe? W zależności od tego, jakie planujesz pranie, dobierz odpowiedni środek. Dostępnych jest wiele opcji – proszki, kapsułki oraz płyny. Nie zapomnij, żeby preparat był dobrany do koloru prania! Co więcej trzeba także użyć preparatu do płukania, jaki nada ubraniom świeży zapach. Możesz też dodać do pralki specjalne chusteczki, jakie mają za zadanie wyławiać pigmenty, które w razie czego mogły by zafarbować inne pranie.

5. Włączamy pranie

Posegregowane ubrania trzeba umieścić w bębnie pralki, uzupełnić preparaty do prania, wyselekcjonować najlepszy program, zatrzasnąć drzwi od pralki a następnie ją uruchomić. Prawda, iż bardzo proste?