Pralka, suszarka, a może dwa w jednym?

Jeszcze parę dekad temu, pranie było bardzo kłopotliwą pracą. Teraz wystarczy wpakować odzienia do pralki, a po wszystkim rozwiesić wszystko na suszarce. W okresie letnim, suszarkę przeważnie wolno wyciągnąć na balkon. Jednakże w zimniejszych miesiącach, trzeba znaleźć dla niej stosowne miejsce w mieszkaniu. Podczas tradycyjnego suszenia, w wnętrzu rośnie ilość wilgoci, jaka sprzyja powstawaniu grzybów. Stąd też coraz więcej jednostek decyduje się na nabycie automatycznej suszarki lub pralko-suszarki.

Na co najlepiej się zdecydować

Decydując się na kupno dwóch pojedynczych urządzeń, wbrew pozorom spożytkują one mniej energii. Nie wystąpi także problem z ich umiejscowieniem, ponieważ można je położyć jedno na drugim. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu nie marnujemy miejsca. Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na kupno dwóch sprzętów, wyjściem będzie pralko-suszarka. Zajmuje dokładnie tyle pomieszczenia, co pralka, a ma znacznie więcej do zaoferowania. Przy wyborze najdoskonalszego rozwiązania dla siebie, zwróć także uwagę na pakowność proponowaną przez urządzenia. Przy pralce tudzież suszarce mechanicznej, jest ona do siebie przybliżona. Przy pralko-suszarce, umieją wyjść drobne rozbieżności. Piorąc 8 kg ciuchów, na raz potrafimy wysuszyć zaledwie 5 kg. Pozostałe rzeczy będą musiały zaczekać na swoją kolej. Mimo to i tak będzie to trwało mniej czasu, aniżeli w przypadku zwykłego suszenia.

Odpowiednio spożytkuj miejsce w swoim domu

Jeśli żyjemy w wieżowcu, lepiej zdecydować się na pralko-suszarkę. Skończymy się frasować, o to gdzie rozłożyć pranie. A samo wysychanie potrwa także niezmiernie krótko. Mimo liczniejszego poboru energii elektrycznej, sporo osób decyduje się na to wyjście. Posiadając domek jednorodzinny, dobrze przekalkulować zakup dwóch niezależnych urządzeń. W takich wypadkach wielokrotnie posiadamy lokum, które spełnia funkcję pralni. Bez problemu pomieści się tam zarówno pralka, jak i suszarka mechaniczna.