Jedno spośród popularniejszych miast Śląska

Śląsk to nie wyłącznie Katowice. W obszarze wyszukamy niemało fascynujących miejsc, jakie będą mogły nas zająć swoim wyglądem i historią. Ostatnimi czasy, jeszcze częściej zwiedzający decydują się na wizytę w Bytomiu. To miejscowość ulokowana w sercu aglomeracji Śląskiej. Jeżeli kochacie poznawać nieznane miejsca, mające niespotykaną nigdzie indziej atmosferę, powinniście odwiedzić Bytom.

Poznaj Bytom

Przemierzając ścieżki Bytomia możemy ujrzeć bogactwo styli architektonicznych. Najbardziej w centrum miasta. Widzi się tam historyczny zieleniec miejski, do którego możemy udać się na spacer. W wyjątkowo niedalekiej odległości ulokowany jest gmach Urzędu Miejskiego, jaki został postawiony w czasie międzywojennym. W tym samym okresie powstała także pływalnia miejska, znajdująca się blisko urzędu. W okolicy znajdują się cudne przedwojenne kamienice. Znakomicie przedstawiają przeróżną historię miasteczka. Bytom jest jednym spośród najdawniejszych miast w Polsce. Został założony 3 lata przed Krakowem, ale pierwsze uwiecznione doniesienia o wsi są z 1105 roku. W sercu miasteczka odszukamy multum historycznych domów, lecz na naszą uwagę zasługuję także inne obszary Bytomia. Na jego pograniczach postawiony jest kompleks sportowy, na który składa się pole golfowe, siłownia, ścianka wspinaczkowa i sauna. W miasteczku spotkamy się z obszerną ofertą kulturalną. Umiemy udać się na seans do Opery Śląskiej, która ma swoją siedzibę w sercu miasta. Jeżeli pośród nas są miłośnicy sztuki nowoczesnej, to winni oni przejść się w stronę starych gruntów pokopalnianych nieopodal centrum miasteczka. Odkryją tam Teatr Rozbark, którego siedzibą są dawne budynki cechowni i administracji pozostałe po Kopalni Rozbark. Dla tych, którzy kochają nocne wyjścia, Bytom ma do zaoferowania klub muzyczny wraz z kręgielnią. Na miejskim placu zlokalizujemy mnóstwo zacisznych miejsc, w których możemy sympatycznie spędzić wolny czas.

Miasteczko bogate duchem

Nie myśl i już dziś wybierz się na wędrówkę do Bytomia. Dla jednostek aktywnych fizycznie, osiągalne są budynki sportowe. Jeżeli preferujesz spokojnie spędzać czas, potrafisz udać do jedynej z wielu kawiarni i pubów, które znajdują się w sercu miasta. Dzięki ogromnej ofercie atrakcji, na pewno znajdziesz tutaj miejsce dla siebie.