nieruchomości będzin

Zamieszkaj na Śląsku – dowiedz się dlaczego warto

Rozważasz kupno nieruchomości na terenie Śląska? Twoją pierwotną myślą były na pewno Katowice – centrum całego śląska. Katowice to na pewno znakomita lokalizacja do wprowadzenia się. Warto niemniej jednak rozpatrzyć też inne miejscowości. Prawie wszystkie miasta są doskonale skomunikowane, dzięki czemu masz okazję nabyć dom po niższej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest całkiem dużo atrakcyjnych lokalizacji. W naszym tekście przyglądniemy się kilku z nich.

Będzin

Będzin to miasto w niedalekiej odległości od Katowic, które zapewnia wiele atrakcji swoim mieszkańcom. Pośród atrakcji, na jakie w szczególności opłaca się zwrócić uwagę należy wymienić:
– kościół pw. św. Trójcy z XIV wieku
– gmach Starostwa Będzińskiego
– zespół zabudowy byłej cementowni „Grodziec” z XIX w.
– stary dworzec kolejowy Będzin (pocz. XX w.).
Miasto jest podzielone administracyjnie na osiem dystryktów: Grodziec, Gzichów, Ksawer, Łagisza, Małobądz, Śródmieście a także Warpie. Ceny mieszkań w tych dzielnicach są całkiem dużo niższe niż w innych miejscowościach na Śląsku, jak Katowice czy Dąbrowa Górnicza. Jeśli pragniesz zobaczyć oferty domów jak również mieszkań na sprzedaż czy też wynajem odwiedź stronę pośrednika nieruchomości REMAX Gold – http://remax-gold.pl/nieruchomosci/bedzin

Sosnowiec

Ceny podnajmu, jak również sprzedaży kwater w Sosnowcu są niższe aniżeli przeciętna cena dla całego województwa. Jest to jeden z motywów, dla których nieruchomości cieszą się w tym regionie tak ogromnym zainteresowaniem.
Zabytki i ośrodki turystyczne, na które należy zwrócić uwagę:
– Pałac Schöna w Sosnowcu Środuli (Środulce) z zespołem parkowo-pałacowym
– Pałac Wilhelma
– Kościół ewangelicki w Sosnowcu-Pogoni
– Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu Niwce
– Pomnik „Kobietom Walczącym w Szeregach Armii Krajowej” Sosnowiec.
Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie pośrednika RE/MAX Gold.

Zabrze

Mimo, że Zabrze jest położone nieco dalej od centrum śląska, sporo osób wymiera je jako swoje miejsce zamieszkania. Miasto to ma ciekawą historię, jaka wpłynęła na jego uformowanie. Jest tutaj mnóstwo zabytkowych obiektów (w głównej mierze z przełomu XIX i XX wieku). Opłaca się zwrócić uwagę przede wszystkim na:
– Zabudowa kopalni „Królowa Luiza”
– Kolonia patronacka Huty Zabrze w dzielnicy Małe Zabrze
– Gmach Sądu Rejonowego (oraz więzienie) przy ul. 3 Maja 21, wzniesiony w drugiej połowie XIX wieku i rozbudowany w 1907 r.
– Pałac w Mikulczycach z przełomu XVIII i XIX wieku
Zabrze oferuje też wiele miejsc kulturalnych, przykładowo Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, Dom Muzyki i Tańca, Multikno oraz CK Wiatrak – Niezależne Centrum Kultury Alternatywnej.
Mieszkania oraz domy w Zabrzu są w korzystnych cenach. Miasto oferuje bardzo dużo atrakcji. Jest to dobry wybór dla osób, które nie lubią żyć w centrum tętniącego życia miasta. Przejrzyj oferty nieruchomości w Zabrzu na stronie biura RE/MAX Gold.