buty sportowe z białą podeszwą

Nigdy więcej problemów z wyborem butów

Wybór odpowiednich butów często przysparza wiele problemów, ponieważ wymaga rozpatrzenia kilku kwestii. Oprócz kwestii wizualnej powinna się także liczyć wygoda. Oto szczypta porad, którymi należało by się kierować przy kupnie właściwego obuwia.

1. Określ aktywność, jaką planujesz wykonywać poczas noszenia obuwia.

Zmierzasz na spacer, pobiegać, do pracy, a może na stylową imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego obuwia. Na piesze spacery, w szczególności te górskie sprawdzą się doskonale buty trekkingowe z solidnym podparciem dla kostek. Buty na stylową imprezę, na którą chcesz się wybrać w sukni – wyśmienitym wyborem będą buty na obcasie, jakie dodadzą klasy całości. Rozmiar obcasa wybierz, tak aby było Ci wygodnie. Jeśli nie lubisz nadmiernie wysokich szpilek i nie często je nosisz, nie zmuszaj się do założenia 10 cm obcasów. Buty sportowe – w tym miejscu mamy duże pole manewru. W sklepach dostępne są buty do tenisa, do biegania, do piłki nożnej jak też mnóstwa innych rodzajów sportu. Jeśli wybrałeś jedną aktywność, której poświęcasz dużo czasu wyselekcjonuj buty odpowiednie dla dyscypliny. Jeżeli uprawiasz różne sporty zdecyduj się na obuwie uniwersalne.

2. Materiał to podstawa

Kupując obuwie nie bez znaczenia jest materiał, z którego są stworzone. Doskonale sprawdzają się buty ze skóry naturalnej. Obuwie ze sztucznych tworzyw mogą być niewygodne i może być kłopot z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dopasuj rozmiar do stopy!

Posiadasz rozmiar 39? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą dobre dla Ciebie. Roziary niektórych producentów są różne, dlatego też dobrze jest przymierzyć obuwie, jakie chcemy kupić i zrobić w nich parę kroków.