Wybierz się na Śląsk

Jeśli wypatrujesz miejsca na weekendowe wojaże, wybierz się na Śląsk. Wybierz się na odwiedzanie prześlicznych zabytków, a również wyjątkowych miejsc, jakie pozwolą Ci poznać rozmaitą przeszłość jednego z najciekawszych terenów naszego kraju. Przy okazji zasmakuj też charakterystycznych miejscowych smaków kuchni. Przekonaj się, iż istniejący stereotyp o śląsku już dawno odszedł w zapomnienie. Zaobserwuj metamorfozy, jakie zaszły na przestrzeni lat w rejonie, jaki dalej większości Polaków kojarzy się jedynie z kopalniami i hutami.

Które miasta na Śląsku należałoby objechać

Wybierając się na Śląsk powinieneś odwiedzić Tychy. Odnajdziesz tam Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. Podczas wycieczki odkryjesz historię piwowarstwa, jednak dodatkowo będziesz mógł popatrzeć jak współcześnie tworzy się piwo. Posmakujesz przy okazji rześko uważonego piwa. Kolejnym elementem wycieczki na twojej liście, musi być Chorzów i zlokalizowany tam Park Chorzowski. To jeden z największych zieleńców w Europie. Kilometry dróżek pozwolą Ci wypocząć od tumultu centrum również zrelaksować się. W sercu skweru usadowione jest Obserwatorium Astronomiczne, gdzie zerkniesz na kosmos z zupełnie nieznanej perspektywy. Będąc w parku, warto ponadto zobaczyć Śląski Ogród Zoologiczny lub pobawić się w Śląskim Wesołym Miasteczku. Wybór należy do Ciebie. Rozważ też wycieczkę po Katowicach – stolicy rejonu. Znajdziesz tam typowy dla Śląska, Katowicki Spodek także Muzeum Śląskie. Gdy pragnąłbyś dowiedzieć się czegoś więcej o kopalnictwie, z którego słynie Śląsk, w Zabrzu warto zobaczyć Muzeum Górnictwa w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido. To jedna z najefektowniejszych atrakcji turystycznych na śląsku. Będziesz mieć sposobność zjechać kolejką 320 metrów pod ziemie. Możesz poczuć się niemal jak górnik w trakcie wizytowania podziemnych chodników. Po przygodzie, należałoby zajrzeć również do najniżej położonego baru w Europie, gdzie spróbujesz śląskich potraw.

Co jeszcze znajdziesz na Śląsku?

By zaznajomić się ze wszystkimi atrakcjami proponowanymi przez śląskie miasteczka, potrzebowałbyś mnóstwo czasu. Dlatego, należałoby rozważyć wzięcie udziału w jednej z największych śląskich imprez turystycznych – Industriadzie. W ciągu dwóch dni w 25 miasteczkach rejonu, odbędzie się aż 500 rozlicznych wydarzeń poświęconych historii rejonu oraz technice. Jedynie od Ciebie zależy, w jakich będziesz uczestniczyć.